El Caminito Del Rey

El Caminito Del Rey to szlak, który zachwyca bardzo wielu i są ku temu liczne powody. Nazywany Andaluzyjską Ścieżką Króla stanowi niezwykłą atrakcję do osób, które kochają aktywność fizyczną i niezapomniane widoki. Jednocześnie mogą je zakosztować także amatorzy. Caminito Del Rey bowiem stanowi szlak o niskim stopniu trudności.

Miejsce, które zachwyca, czyli dlaczego warto wybrać Andaluzyjską Ścieżkę Króla na trekking

Szlak ten przez lata był niedostępny i określany jako szczególnie niebezpieczny. Nie zrażało to jednak miłośników trekkingu. Malownicza trasa kusiła i zachwycała, tak jak robi to po dziś dzień. Niszczejące fragmenty szlaku są już w większości usunięte, jednakże nadal można zobaczyć pozostałości po niebezpiecznych elementach tej intrygującej drogi.

Dopiero od marca 2015 roku znów można było spokojnie wejść na szlak, który przez rok był darmową atrakcją. Dziś należy posiadać bilet, podać datę i czas przyjazdu. Na miłośników trekkingu czekają tu nagłe urwiska, wapienne ściany w barwach jasnego złota oraz niesamowite wrażenie bycia niczym mrówka wśród wielkich dokonań natury.

Klika informacji o samym szlaku

Wejść na szlak można od strony północnej lub południowej. Pierwsza znajduje się w pobliżu Ardales, a druga w miejscowości El Chorro. Co kilkaset metrów bezpieczeństwa na szlaku pilnuje grupa obsługi, jednakże mimo tego warto być ostrożnym. Gdy miejsce to było niedostępne dla turystów znaleźli się śmiałkowie, którzy przypłacili to życiem. I choć obecnie miejsce to jest o wiele bezpieczniejsze, nie można tego lekceważyć. Jednocześnie naprawdę warto zobaczyć i poczuć całym sobą ten intrygujący zakątek, widoki i ogrom Matki Natury.


Comments are Closed

© 2018: Na górę | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress