Bergamo

Bergamo

Malownicza i pełna uroku miejscowość Bergamo położona we włoskim regionie Lombardia, u podnóży Alp Bergamskich często odwiedzana jest przez głodnych wrażeń miłośników białego szaleństwa na dwóch deskach oraz górskiego trekkingu. Niedaleko tego klimatycznego miasteczka znajduje się popularny ośrodek narciarski Montecampione, który oferuje turystom aż 40 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym 4 niebieskie, 12 czarnych, 4 czerwone oraz 20 km nartostrad sztucznie naśnieżanych.

Wszystkie znajdują się na wysokości od 1200-2000 m n.p.m. W pobliżu Bergamo wytyczonych jest również sporo tras trekkingowych dla pasjonatów górskich wspinaczek. Jedna z najbardziej urokliwych prowadzi od miejscowości Scilano przez Predellę (zapierającą dech w piersiach, klimatyczną wioseczkę położoną wysoko w górach), Uschinone (znajduje się tam skrzyżowanie kilku szlaków, dlatego też łatwo zgubić drogę) i kończy się w Chiavennie, zlokalizowanej w przepięknej, dość głębokiej dolinie. Początek szlaku jest nieoznakowany.

Trekking trwa zaś ok. 7 h. Wybierając się w wędrówkę warto wcześniej nabyć dokładną mapę z zaznaczonym przebiegiem interesujących tras. Takie przewodniki otrzymać można w niemal każdej wioseczce – w sklepach oraz miejscach noclegowych. Kolejnym szlakiem, który pozwoli podczas wspinaczki delektować się przepięknym widokiem wysokich ośnieżonych gór jest trasa wiodąca od Santa Croce przez M. Tabiadascio, Crotto, przełęcz zlokalizowaną między Corona di Garzonedo i P. Grillo, Uschione i prowadząca do miejscowości Prosto. Jest to dość wymagający szlak dla bardziej doświadczonych amatorów trekkingu, jego przejście trwa cały dzień (ok. 13 h).

Idealnym miejscem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z górskimi wędrówkami jest zaś Clusone, położona w masywie Adamello w Alpach Bergamasker, nad malowniczym jeziorem Gardo. Znajduje się tutaj kilka mniej wymagających, ale za to zachwycających magicznym krajobrazem tras. Osoby zainteresowane dłuższym i bardziej wymagającym trekkingiem mogą również wybrać się w trasę wiodącą z miasteczka Savigno przez szlak B25, miejscowość Ponciagna, Lago del Acqua Fraggia, ponownie przez Ponciagna, szlak B28, Corbie oraz miejscowość Dasile. Przejście trwać będzie ok. 10 h.

« (Poprzedni artykuł)


One Comment to Bergamo

  1. MichaelLep napisał(a):

    Po wylądowaniu we Wіoszech, niedaleko Bergamo , udaję się najpierw do informacji turystycznej, zlokalizowanej na lotnisku. Proszę o mapki szlaków położonych w okolicznych górach. Może uda się trochę pochodzić. Bergamo jest przystankiem na trasie powrotu do Polski, ale przystankiem dość ciekawym.

© 2018: Na górę | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress