Eulogy

Eulogy w Rifle - Colorado w USA

Malowniczy, zapierający dech w piersiach krajobraz i strome urwiste skały Parku Górskiego Rifle zapewnią porządny zastrzyk adrenaliny i moc niezapomnianych wrażeń amatorom wędrówek i turystyki kwalifikowanej.

Park położony jest w stanie Kolorado, ok. 15 mil od miejscowości Rifle i stanowi jedno z mniej popularnych miejsc w USA. W przewodnikach trudno znaleźć o nim jakiekolwiek informacje, dlatego też nie uległ on wpływom masowej turystyki. Kierunek idealny jest dla osób pragnących w ciszy i spokoju poświęcić się swojej wspinaczkowej pasji i cieszyć oko bajkowymi widokami.

Najlepszą porą roku na wspinaczkę jest okres od maja do października kiedy temperatury są przyjemne a skały suche (wiosną mogą być jeszcze mokre od przeciekającej pomiędzy nimi wody). Należy pamiętać, iż wspinaczka na terenie parku jest sporym wyzwaniem i uprawiać ją mogą jedynie osoby posiadające duże doświadczenie, perfekcyjne umiejętności techniczne i odpowiedni sprzęt lub turyści korzystający z usług certyfikowanego przewodnika.

Przed planowanym wejściem na jego obszar należy się zaś postarać o specjalny permit. Światowej klasy skały wspinaczkowe rozciągają się w kanionie na długości 2,5 mili i wytyczono tu ok. 400 tras. Jednym z najpiękniejszych szlaków w Parku Górskim Rifle jest trasa Eulogy, oznaczona jako bardzo trudna (wg. skali amerykańskiej 5.13 b).

« (Poprzedni artykuł)
(Następny artykuł) »


Comments are Closed

© 2018: Na górę | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress